KMŠ Uherský Ostroh

Bytí naplňovat radostí ze života

Mateřská škola s křesťanskou výchovou,Uherský Ostroh, Školní 679, okres Uherské Hradiště, příspěvková organizace - ekatalog.czMateřské školy - ekatalog.cz

Počítadlo přístupů

 

TOPlist

Přihlášení uživateleAktuality - KMŠ

Focení

ve středu 13.9. po dopol.svačince ( 9.15 - 11.00). Pouze portréty (nové děti na hrnečky).Fotí p.Příleský. Prosím, přijďte i s dětmi, který ještě nenastoupily docházku. Děkujeme a těšíme se!

Díkůvzdání

Zveme všechny - nejenom naše děti a rodiče - na tradiční první společnou akci Díkůvzdání. Zahrada školky ve čtvrtek 21.9. od 16.00 . Přineste si košík dobrot, něco na opékání a deku na sezení ( toto odpoledne pořádáno v duchu "pikniku" !!!)

Letní slavnost, zahájení šk.roku 2017/18

Tradiční Pasování školáků proběhlo 14.6. na zahradě školky, kdy letos pan ředitel ZŠ Mgr.Petr Bělohrad pasoval 13 dětí z naší KMŠ na opravdové školáky. Přjeme jim šťastné vykročení v září do té "opravdové školy". Celé odpoledne se pak neslo v duchu setkávání dětí i rodičů a zpestřením příspěvků různých hostů (ostrožské gymnastky, krouček Minicountry, vystoupení s pejskem, šermířská a divadelní společnost Memento-mori, kouzlení v podání herce ze Slováckého divadla Tomáše Šulaje aj.). Zakončení pak společným táborákem.

Všem přejeme pohodové prázdniny,plné sluníčka a radostných společných chvilek. Prázdninový provoz má letos naše KMŠ v červenci. Školní rok bude zahájen tak jako v MŠ Sídliště a ZŠ až v pondělí 4.9. !!!!

Pohádkový les

Kdo chtěl prožít s dětmi pěkné odpoledne, určitě zavítal poslední sobotu v květnu na Myslivnu v Uh.Ostrohu. Zde se za pěkného počasí  konal Pohádkový les – akce pro děti k jejich svátku.

 Jsme rádi, že se toto odpoledne dostalo také do podvědomí okolních měst a obcí, o čemž svědčí přítomnost „cizích“ dětí a rodičů. Zejména v dnešní uspěchané době je velmi potřebné s dětmi sdílet společné chvíle a zážitky. Toto vše nabízí právě tato akce – procházka úžasným lesem, kde se navíc můžete setkat s pohádkovými bytostmi, v areálu je možno zakoupení občerstvení, poslech country hudby (Eldorádo), děti si čekání do lesa krátí atrakcemi a různou zábavou (skákací hrad, trampolína, jízda na koních, v bryčce,......)

 Děkujeme všem, kteří jakýmkoliv způsobem při této akci pomáhají (sponzorství, příprava a realizace, ztvárnění pohádkových postav, aj.) Stalo se také tradicí, že za každý ročník této akce je vysazen strom – lípa, který symbolizuje jednotlivé ročníky. Až tudy půjdete, nezapomeňte před areálem myslivny tyto lípy spočítat. Letos by jich tam mělo být označeno již 26. Příští ročník plánujeme opět na poslední sobotu v květnu 26.5.2018. Bude několik změn, z nich jedna se týká uzávěrky pohádkových bytostí – kdo bude chtít „strašit“, musí se nahlásit nejpozději do konce dubna.

(foto z této akce na www.fotopn.cz)

 

 

 

Děkujeme sponzorům:

 

 

 

 

p. Vladimír Šopík (plakáty-tisk)

Jana Baladová (plakáty)

 

Město Uh.Ostroh-Spolek KMŠ                         

 

EUROTEC  k.s                             

 

Pekárna OSPEK- buchty v lese

MUDr. Mrazíková

 

 MUDr. Měrková                       

 

 MUDr. Juřenčák                      

 

 MUDr. Pospíšilová                         

 

 Hasiči Uh.Ostroh                        

 

Ostroh, spol. s.r.o.                        

 

Lekeš, soustružení dřeva               

 

Železářství Bečková Petra                                

 

Lékárna Javorník                     

 

YARO                    

 

Textil Lilie                                      

 

Řeznictví U tří lvů                   

 

Radim Ilek                                       

 

Relax21

 

Bláha – Demižony                   

 

Restaurace Morava                             

 

Ostrožsko a.s.

 

Restaurace U Fryčků

 

Rodina Polehňova (stan)

 

 

 

Poděkování:

p. Josefu Lopatovi, mysliveckému sdružení Ostrožsko, sdružení spoluvlastníků singulárního lesa, country skupině Eldorádo,  členům hasičského sboru, p.Šivelovi s kolegy, příslušníkům Mě policie,  zaměstnancům domu dětí Pastelka, p.  Bahulovi, P. Nedomovi, p. Hanákovi, p.Prachařovi, děvčatům z MŠ s křesťanskou výchovou, rodičům a všem ostatním organizátorům a lidičkám (včetně pohádkových bytostí).

 

 

Na připomenutí jednotlivých ročníků této akce sázíme (p.Lopata )vždy jednu lípu před areálem myslivny. Dvakrát byl Pohádkový les na Ivance, pak již tradičně na myslivně. Letos je to tedy 26. strom, který zde zůstane i pro příští generace.

 

 

 

Provoz o prázdninách

Naše KMŠ provoz v červenci, MŠ Sídliště v srpnu.

Prosíme rodiče, aby v MŠ na info tabuli zapisovali pouze děti, které nutně potřebuji o prázdninách navštěvovat MŠ. Provoz bude na jednu třídu a musíme přijmout i děti i z MŠ Sídliště, příp. z nejbližších obcí, kde budou MŠ  uzavřeny. Pokud budete chtít dítě přihlásit na měsíc srpen do MŠ Sídliště, napište taktéž na info tabuli (podmínky stejné). Děkujeme předem za pochopení a vstřícnost z vaší strany (pani učitelky si potřebují vybrat dovolenou !!).

 Začátek šk.roku 4.9.