KMŠ Uherský Ostroh

Bytí naplňovat radostí ze života

Mateřská škola s křesťanskou výchovou,Uherský Ostroh, Školní 679, okres Uherské Hradiště, příspěvková organizace - ekatalog.czMateřské školy - ekatalog.cz

Počítadlo přístupů

 

TOPlist

Přihlášení uživateleHome Aktuality KMŠ

Hra Ukřižování

Tímto Vás srdečně zveme, malé i velké, na hru Ukřižování Pána Ježíše do chrámu sv. Ondřeje již tuto neděli. Těšíme se.

 

Zpátky do doby rytířů a princezen

S dětmi jsme měli možnost navštívit výstavu zbraní, výzbroje a dobových kostýmů na místní zámku. Kluci asi nejvíce obdivovali různorodé zbraně a těžká brnění, zato děvčata se nemohla vynadívat na dobové šaty, které možná nosila nejedna princezna. Výstava nás upoutala i fotoprojekcí, která zachycovala momenty z bitev a akcí šermířské a divadelní společnosti Memento mori z Uherského Ostrohu. Bylo to super a moc jsme si to užili. 

Zimo, zimo, už jdi pryč!

Již tradičně jsme se vydali s dětmi průvodem k řece Moravě, abychom utopili chladnou Morenu, a ukončili tak vládu paní zimy a přivítali jaro. Průvod se nesl za pokřiku říkadel a hlasitých rytmických nástrojů, abychom vyhnali zimu ze všech koutů pryč. Doutnající Morenu odnesl proud a nám nezbývá než nic jiného, než s otevřenou náručí vítat první pupeny a hlasy zpěvných ptáčků. Fotografie najdete v galerii :-)

Škola hrou

V úterý 14. 3. naši předškoláci navštívili ZŠ. Ale nebyla to jen tak obyčejná návštěva. Děti byly rozděleny do skupinek po čtyřech a každou skupinku dostal na starosti „velký kamarád školák“. Ten děti prováděl po jednotlivých stanovištích, rozmístěných v prostorech celé ZŠ, na nichž děti plnily různé zábavné úkoly. Mohly si například vyzkoušet, zda si v jídelně zvládnou odnést podnos s nádobím, jak se jim daří zavázat tkaničku, zaskotačit si v tělocvičně na trampolínách, či navštívit přímo pana ředitele a mnoho dalšího. Akce byla opravdu velmi zdařilá, děti se vrátily doslova nadšené. Velmi děkujeme a už teď se těšíme na další návštěvu, která nás jistě opět nezklame.

Tatínci - prosba !

Prosíme tatínky, kteří by nám byli ochotni pomoci s přípravou dopadové plochy pod novou skluzavku v zahradě, aby se nahlásili přímo u svých paní učitelek. Samotné přípravy budou probíhat od 3.4. - 13.4. (výkop, odvoz). Čas je možno dohodnout dle Vašeho volna. Předem děkuji, Baladová - ředitelka