KMŠ Uherský Ostroh

Bytí naplňovat radostí ze života

Mateřská škola s křesťanskou výchovou,Uherský Ostroh, Školní 679, okres Uherské Hradiště, příspěvková organizace - ekatalog.czMateřské školy - ekatalog.cz

Počítadlo přístupů

 

TOPlist

Přihlášení uživateleHome Aktuality KMŠ

Ukončení roku 2016

V pátek 16.12. si s dětmi dopoledne rozdáme dárečky, které si "naložily děti" vzájemně pod "svůj stromeček" v jednotlivých třídách.

 Pondělí 19.12. na ZS bruslíme výjimečně dříve - viz oznam v MŠ.

 Úterý 20.12. od 10.00 - 12.00 si půjdeme s dětmi zaskákat na trampolínky do Relax21. Děkujeme za nabídku, kterou s radostí vítáme.

 Středa 21.12. nejstarší děti navštíví v rámci projektu knihovnu.

 Čtvrtek 22.12. poslední den provozu.

 Provoz opět zahájen v úterý 3.1.2017 !!!!!     

 Všem přejeme pohodové Vánoce a šťastný nový rok 2017 !

Vánoce v naší školce

Odpoledne s těmi nejbližšími začalo 15.12. v jednotlivých třídách vánočními besídkami, dále společným tvořením svých originálních svícínků z přírodnin, ukončení před budovou MŠ - rozsvícení stromu s koledami a občerstvením.

Přednáška - Jak čistit dětem zoubky

Kdo si našel čas a přišel - nebude litovat, poněvadž tak cenné rady a informace ohledně této oblasti mohli všichni přítomní dostat od toho nejpovolanějšího -  MUDr. Pavla Kusáka. Upřímně mu děkujeme, protože jeho výklad byl nejenom odborný, vzorně připravený, ale zejména odlehčený, plný základních rad a vlastních zkušeností. Škoda, že tak  potřebné téma si nechalo ujít spoustu rodičů! Věříme, že to bylo spíše současnou nemocností dětí a příště se takovéto, či jiné přednášky zúčastní ve větším počtu. Rádi rodičům poskytneme poradenskou činnost z oblastí, které je zajímají.

V lednu plánujeme přednáškuˇPředškolní zralost" s pani učitelkami ze ZŠ. Zde by neměli chybět rodiče, jejich děti budou ukončovat docházku v MŠ, příp. se rozhodují o odkladu (zde letos změny ohledně zápisu,....). Proto - účast  n u t n á  !!!

Odpoledne s prarodiči

Tradiční setkání se  uskutečnilo ve třídě u Broučků. I když prarodičů letos nepřišlo tolik, tím více jsme si to užili. Téma bylo "Zázrak" - a těch jsme společně začili spoustu. Je to fajn, když si umíme udělat čas jeden pro druhého, za to vám, milí naši prarodiče, patří dííík - byli jste "super"! (fotogalerie)

 

Návštěva výstavy

Pohádka provází dítě již od jeho prvních krůčků a stává se jeho nedílnou součástí. I mnozí z nás dospělých mají nebo si pamatují své oblíbené postavičky z pohádek. Proto jsme s dětmi rádi přijali pozvání na úžasnou výstavu pod názvem Pohádková země Vítězslavy Klimtové plnou všemožných kouzelných postav, konanou ve výstavních síních na místním zámku. A věřte, že každý z nás si tam tu svou oblíbenou postavičku vybral.