KMŠ Uherský Ostroh

Bytí naplňovat radostí ze života

Mateřská škola s křesťanskou výchovou,Uherský Ostroh, Školní 679, okres Uherské Hradiště, příspěvková organizace - ekatalog.czMateřské školy - ekatalog.cz

Počítadlo přístupů

 

TOPlist

Přihlášení uživateleHome Aktuality KMŠ

Hra Ukřižování

 

 

Již po 18. naši malí herci sehrají tuto hru tradičně na Květnou neděli 20.3. v 14.30 v chrámu Páně sv.Ondřeje. Zveme všechny, kteří chtějí dětským pohledem prožít poslední chvíle utrpení P.Ježíše a připomenout si hlavní význam Velikonočních svátků.

Kamarádi s knihou

Naštěstí ani v dnešním světě plném elektroniky knihy neztrácí svou osobitost a aby tomu tak bylo i nadále, je třeba vytvářet pozitivní vztah ke knihám již u dětí v mateřské škole. Proto vedle projektu Pro knížku do knihovny startuje naše mateřská škola ve spolupráci s místní základní školou ještě projekt „Kamarádi s knihou“.  V rámci projektu navštíví každé pondělí naši školičku 6 dětí ze 3.třídy ZŠ spolu s nezbytnou knihou, ze které nám v jednotlivých třídách budou číst. Jak už napovídá samotný název projektu – nejen že za námi přijdou naši školáčtí kamarádi s knihou a předvedou nám, jak samostatně zvládají četbu literatury, která je zajímá, ale také to, že i my můžeme být dobrými kamarády s knihou, která umí potěšit, povzbudit, poradit i rozesmát.

 

Cvičíme rádi - Relax21. Pastelka

Cvičíme nejenom ve školce, doma, na zahradě, plaveme, bruslíme,... Páteční  dopoledne navštěvujeme fitness v Uh.Ostrohu Relax 21 ( 11 dětí) a Pastelku (8 dětí). Pod odborným vedením děti cvičí na trampolínkách . (fotogalerie)

 

Skřivánci z naší školky

 

Báječná atmosféra ovládla v neděli 28.2. odpoledne v koncertním sále na zámku v Uh. Ostrohu. konal se tady Ostrožský Skřivánek. Koncertní sál byl zaplněný do posledního místečka těmi, kteří si přišli poslechnout  zpěváčky lidových písní. Z naší mateřské školy přišly zazpívat písničky pro radost i potěšení Gabrielek Gajda, Natálka Hlůšková, Terezka Polehňová, Vojta Buráň, Timothy Přikryl. Neobyčejné a bezprostřední vystoupení sledoval celý koncertní sál. Konkurence byla veliká a porota to neměla vskutku jednoduché. Úspěch slavil Gabrielek Gajda s písničkou Běžela ovečka....Natálka Hlůšková získala cenu poroty. Velký obdiv patří všem učinkujícím  dětem. Vždyť každý kdo zpívá nenajde v sobě odvahu zazpívat při doprovodu  cimbálové muziky. Všem blahopřejeme.(viz fotogalerie)

Křížová cesta pro nejmenší

Zveme děti s rodiči, prarodiči, sourozenci na dětskou Křížovou cestu v pátek 12.2. od 17.15 do místního kostela.