KMŠ Uherský Ostroh

Bytí naplňovat radostí ze života

Mateřská škola s křesťanskou výchovou,Uherský Ostroh, Školní 679, okres Uherské Hradiště, příspěvková organizace - ekatalog.czMateřské školy - ekatalog.cz

Počítadlo přístupů

 

TOPlist

Přihlášení uživateleHome Aktuality KMŠ

Plaveme pro radost!

I letos se naše mateřská škola dne 14. 1. zúčastnila vodní olympiády dětí mateřských škol, které navštěvují předplaveckou výuku v Aqauaparku Uherské Hradiště pod názvem „Vodní hry malých kapříků“ pořádané již 14. ročník. O lákavou výhru v podobě medailí a dárkových košů s hračkami se pokoušelo 15 mateřských škol. Za naši mateřskou školu bojovali Eliška Wasserbauerová, Radek Procházka, Bruno a Bořek Veselý, Samuel Husák a Lukáš Všetula. A výkony našich dětí byly opravdu ohromné! Ne jen pro obtížnost jednotlivých disciplín, jako bylo například splývání na břiše, lovení předmětů v hloubce či zdolávání překážkové dráhy, ale i za zdolanou konkurenci. Za svou píli si vysloužili úžasné 3. místo a patří jim velké gratulace. A velkým překvapením byl pro nás i výkon Bruna Veselého, který si vysloužil 1. místo za správně zdolané všechny disciplíny s nejlepším výkonem mezi jednotlivci. I jemu s radostí gratulujeme!

 

Ukončení Vánoc / příprava Fašanku

Jak jinak, než návštěvou Jesliček v místním chrámu Sv.Ondřeje jsme s dětmi ukončili Vánoční čas a nyní se již těšíme na masopustní veselí, které proběhne tradičně v úterý před popeleční středou - 9.2. po celé dopoledne. Navštívíme i sousední starší kamarády v Domovince. Kdo se chce bavit a zažít spoustu legrace, je srdečně vítán ( v masce i bez ní).

Předvánoční těšení

V tomto adventním čase si s námi a našimi dětmi užíli předvánoční atmosféru všichni, kteří přišli na vánoční besídku - 16.12. v 16,00 hod. Po koledování v  jednotlivých třídách s příběhem narození P. Ježíše, se společné odpoledne zakončilo před budovou MŠ, kdy "patronka naší školky" - pani Šmejkalová, odpočítala rozsvícení vánočního stromu, které připravil p. Jaromír Kovařík. Žaneta a Michal Buráňovi zajistili ohňostroj a všichni jsme si zaspívali koledy v doprovodu scholy.

Druhý den jsme s dětmi navštívili koncert ZUŠ - Světové Vánoce a v pátek s babičkami a hodnými zaměstnankyněmi Domovinky upekli vánoční cukroví. Nyní již může "Ježišek" přijít i ke každému z nás domů. Přejeme pohodové Vánoce a v Novém roce spoustu pěkných společných chvil s dětmi.

PF 2016   Při dalších společných akcí se na vás těší děti i kolektiv KMŠ

Navštívil nás Sv. Mikuláš

Už v pátek 4. prosince naši školku navštívili svatý Mikuláš se svou družinou. Doprovod mu dělali dva krásní andělé, ale také dva čerti. Ti však měli smůlu, protože všechny děti měly nachystané krásné básničky a písničky, takže i letos odešli čerti do pekla s prázdnou. Sv. Mikuláš rozdal dětem sladkou odměnu, a společně s dětmi se vydal na návštěvu do vedlejší Domovinky, kde mohly děti básničkami a písničkami potěšit také babičky a dědečky. My všichni se už teď moc těšíme, až za námi příjde příští rok zas.

Hudba pro radost

 

V pátek čekalo na děti překvapení v podobě vystoupení pana Vojkůvky, který si opět pro děti připravil zajímavý program plný zábavy, ale i poučných věcí. Děti poznaly nové písničky, které se jim velice líbily a s radostí si zatančily. Že o zábavu opravdu nebylo nouze se můžete sami přesvědčit v naší fotogalerii.